Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.

Antalya Valisi Yazıcı: Girişimciler umut aşılıyor

Türkiye’de başarılı girişimci iş kadınları sayısını artırmak, kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarında daha güçlü olmalarını sağlamak için çözüm önerilerinin geliştirilmesi adına çalışmalar yürüten Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Kadın girişimcilere, eğitime, sanata, spora verdiği değerle adından sıkça bahsettiren Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri kadın kooperatiflerinde mentörlük çalışmaları gerçekleştirme, pandemi döneminde olumsuz etkilenen kadın girişimcilere destek, kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunma, meslek liselerinde okuyan gençlere okuma alışkanlığı kazandırılması konularını Antalya Valisi Yazıcı ile değerlendirdi.

Antalya Valisi Yazıcı: Girişimciler umut aşılıyor
Kooperatif örgütlenmeleri içerisinde kadın kooperatiflerinin özel bir yere sahip olduğunu anlatan AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Kadınlarımızın üreterek ekonomik hayata dâhil olmaları sosyal ve ekonomik açıdan oldukça önemli. Kadınlarımız kurulan bu kooperatifler aracılığıyla ürettikleri ürünleri daha kolay satmaya başladı. Adeta yöresel pazardan uluslararası güçlü bir pazara ulaşılma yolunda büyük yol katlediliyor. Bu konuda da bizler de AGİDER olarak onların yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, ilimizde her alanda olduğu gibi kadınların katılım gösterdiği çalışmalara ve projelere de ihtiyaç duyuyoruz. Kadın üreticilerin ürünlerini daha geniş ve etkin pazarlara sunmaları adına kooperatifleşmenin önemli olduğunu, büyük bir gayret gösterip ilimizde kooperatifler kuran ve kurulmasına vesile olacak girişimcilerin diğer herkese de umut aşılayacağını düşünüyorum.” dedi.

Azimleri ve girişimcilik vizyonlarıyla hayatın her alanında güçlü bir şekilde gayret gösteren AGİDER’i tebrik eden Vali Yazıcı, AGİDER Başkanı Dr. Yıldıran’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.