Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti.

 

AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Taliha Salman ve yönetim kurulu üyeleri, Dr. Figen Sayın, Serap Kocaoğlu ve Aynur Nilgün, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, AESOB’a bağlı 76 bin üye esnaftan 11 bin 679 tanesinin bayan esnaf olduğunu, kadınların çalışma dünyasında yer alarak ticarete atılmalarının ve yönetimlerde bulunmalarının önemli bir katma değer sağlayacağını belirterek, girişimci kadın sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

AGİDER Başkanı Taliha Salman da AGİDER’in 22 Şubat 2011’de kurulduğunu, şu an için 48 üyeye sahip olduklarını, amaçlarının ise iş kadınlarının çalışma dünyasında, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda etkin karar mercilerinde yer almalarını sağlayarak, hem girişimci kadın yetiştirmek, hem de aile ekonomilerine katkıda bulunarak katma değer yaratıp kadın gücünü de en verimli düzeye çıkartmak olduğunu söyledi. AESOB ile ortak çalışmalar içerisinde olmak istediklerini de belirten Salman bu konuda Başkan Sevimçok’tan destek istedi.

AESOB Başkanı Sevimçok ise AESOB’a bağlı kadın üyelerle ilgili girişimci esnaf bayanların iş başarılarını artırmak adına AGİDER çatısı altında düzenlenecek olan eğitim programları ve konferanslara bayan üye esnaflarının katılımının sağlanması adına gerekli girişimleri yapacaklarını belirterek bu konuda üzerlerine düşen her türlü desteği de vereceklerini belirtti.