Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) yönetim kurulu ve üyeleri Akra Barut Otel’deki kahvaltıda bir araya geldi.

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) yönetim kurulu ve üyelerinin düzenlediği toplantıya konuk olarak katılan Antalya Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Uysal, belediye hizmetleri ve sivil toplum teşkilatlarıyla ilgili çalışmalarını değerlendirdi.

Açılış konuşmasını yapan AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi vererek, ekonomik ve siyasi engeller nedeniyle iş dünyasında özellikle kadınların bu krizden en çok etkilenen grup olduğunu belirtti. Dr. Yıldıran , “TÜİK’in açıkladığı raporda da görüldüğü gibi krizle birlikte işten çıkarılan ve işini kaybeden girişimci kadın oranı erkeklerden daha yüksek. Bu durum en çok sanayi ve eğitimle ilgili sektörlerde gerçekleşti dedi.

Yaşanan gelişmelerin ışığında AGİDER olarak bu sonuçların iyileştirilmesi doğrultusunda bir dizi projeler hazırladıklarını belirten Dernek Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Hükümet ve yerel yönetimler düzeyindeki krizi iyileştirmeye yönelik yapılan projelerde kadınların öncelikli olması gerektiğinin altını çizdi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da belediyeciliği temel ve sosyal hizmetler olmak üzere iki temel üzerine inşa ettiklerini söyledi. Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinin Eylül ayında açılacağını belirten Başkan Ümit Uysal, “Sivil Toplum Merkezi’mizin ortasında bir alan oluşturduk. Dernekler bu alanda etkinliklerini yürütecekler” diye konuştu.