Kurucu üyemiz Mukaddes Aksoy, 1962 yılı Adana’nın Kozan ilçesi doğumlu ve emekli hemşiredir. Özel sektörde çalışma hayatına devam etmiştir. Okul öncesi eğitimde 0-12 yaş anaokulu ve çocuk kulübü işletmeciliği yapmıştır. Ayrıca Kreşler Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Bu sektörün yanında yemek şirketi, estetik, güzellik merkezi alanında faaliyet göstermiştir.

1999 Yılında Antalya’daki ilk huzurevini açtı. Huzurevinden sonra 2007 yılında 19 yaş üstü bedensel, zihinsel ve ruhsal engellilerin bakım, tedavi, barınma ve rehabilitasyonunun yapıldığı 4 şubesiyle bakım merkezlerini hizmete sunmuştur. 2010 Yılında Türkiye’deki özel Özel Engelli Bakım Merkezleri Derneği’nin kurucusu olup 5 yıl başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, Akdeniz Girişimci İş Kadınlar Derneği’nin (AGİDER) kurucularındandır. 5 yıl başkan yardımcılığı yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Yaptığı çalışmalardan dolayı, sivil toplum örgütlerinden ve sosyal hizmet kuruluşlarından sayısız kez teşekkür belgesi, altın madalya ve üstün hizmet başarı belgesiyle en başarılı iş kadını seçilerek ödüllendirilmiştir.
2019 yılı itibarı ile yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilerek sosyal hizmetler, engelsiz yaşam, kadın erkek fırsat eşitliği, basın ve halkla ilişkiler komisyonlarında halen görev yapmaktadır. 2019 yılında 500 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük bakım kompleksini faaliyete geçirmiştir.