Melisa Burçin Oral, 1988 Eskişehir doğumlu. Liseyi Antalya’da okudu.Lisans eğitimini İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nde burslu tamamladı. Klinik psikoloji Tezli yüksek lisansını Yakın Doğu Üniversitesinde ‘Pandemi sürecinde öğretim elemanlarında sosyal medya bağımlılığı, aleksitimi ve mesleki doyum arasındaki ilişki’ üzerine yaptı.
Ulusal bir kanalda Moral Zamanı adlı psikoloji programını sundu. Aynı zamanda Tedx Kaleiçi nde konuşmacı olarak yer aldı. Bunların yanı sıra Psikoloji zirvesi ve Psikoloji talks etkinliklerinde konuşmacı olarak yer aldı. Armağan Çağlayan ile youtube, Beyaz tv, Tv8.5, Lider tv, Cnntürk, Çağla Şikel ile Fox tv, Trt 1, Trt Radyo gibi daha birçok kanalda program konuğu oldu.
Çallı Meydan Tıp Hastanesinde Psikiyatri bölümünde stajını yaptıktan hemen sonra Moral Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezini kurdu. Halen kendi kliniğinde hizmet vermekte. Birçok ünlü firmaya kurumsal danışmanlık vermekte. Türk psikologlar derneği ve Türkiye travma iyileştirme grubu üyesi.
Yeniden Yaşama Sarılmak adlı kitabın yazarı, evli ve bir çocuk annesi.