Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), KOSGEB Başkanı Kazım Akgün’den kadın girişimciler için öncelikli destek istedi.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) üyelerinin ve konuklarının katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Başkan Dr. Figen Sayın Yıldıran, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Kazım Akgün’den kadın girişimciler için öncelikli destek istedi.

Dr. Sayın, AGİDER olarak kuruluşlarından bu yana sosyal sorumluluk projeleri ve kadın girişimciliğine yönelik birçok başarılı projeye imza attıklarını ve gurur duyduklarını ifade etti. Bu süreçte kendilerine destek olan tüm kurum ve kuruluşlara, basın mensuplarına işbirliği içinde çalıştıkları STK’lara teşekkür eden Dr Figen Sayın, üye sayılarını her geçen gün genişleterek sosyal sorumluluk bilinci ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

 Başkanlığı devraldığı günden bugüne dernek çalışmalarını görsel sunumla yeni üye ve konuklara tanıtan Sayın, yeni üyelerle daha da güçlendiklerini ve işbirliği içinde başarılı projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirterek, aynı çatı altında toplanmalarına vesile olan tüm üyelere teşekkür etti. Toplantıda KOSGEB Başkanı dışında davetli olan TEV Başkanı Arzu Aslan Kartal, ANTÇEV Başkanı Sema Ekeke kürsüden AGİDER’e dernekleri hakkında bilgi verdi.