Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), Antalya Engelliler Sanat Evi ve Fujifilm, sanatın engel tanımaz farkındalığını yaratmak için bir araya geldi.

 

Fujifilm Türkiye, fotoğrafın bakış açısında yarattığı farkındalık ve gelişimi deneyimlemeyi amaçlayan projeye fotoğraf makineleri ve tecrübeli danışmanlarıyla destek oldu. Fotoğraf makineleriyle Antalya’nın çeşitli yerlerinde fotoğraf çeken bedensel engellilere, amatör fotoğrafçılar da eşlik etti.

Kokteyl eşliğinde başlayan fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç, AGİDER Başkanı Figen Sayın Yıldıran, Antalya Engelliler Sanat Evi’nin Başkanı Hülya Bostanoğlu ve öğrenciler kesti. Fotoğrafla engelleri aşmak ve bu çalışmayı geleneksel hale getirmek amacıyla hayata geçirilen projede çekilen fotoğraflar, Fujifilm Antalya şubesinin de desteği ile Muratpaşa Belediyesi Sergi Salonu’nda sergilendi.

Pek çoğunun ellerine ilk kez fotoğraf makinesi aldığı bedensel engellilerin çektiği fotoğraflar, ‘Engelli Objektifinden Engelsiz Dünya’ adıyla  sergide yeraldı. AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Antalya’da bedensel engelli bireylerle birlikte kentin çeşitli noktalarında çekilen fotoğraflar oldukça değerli. Çünkü onların gözünden hayata bakmak onları anlamaktan geçiyor Proje ortaklarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.