Akdeniz Girişimci İş kadınları Derneği (AGİDER), üyesi olan Uz. Dr. Emine Filiz Uluhan, ‘Arama, Yarat’ başlığıyla şiir ve kısa öyküler alanında bir kitap hazırladı.

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), üyesi olan Uz. Dr. Emine Filiz Uluhan, ‘Arama, Yarat’ başlığıyla şiir ve kısa öyküler alanında bir kitap hazırladı. Antalya’da kliniğinde psikiyatr olarak hipnoz, hipnoterapi ve bireysel terapi hizmeti veren Emine Filiz Uluhan’a, yeni kitabın hazırlanma yolculuğunu şöyle anlattı: “Saklı Hazineye Yolculuk, Harmoni ile Heymen isimli çocuk kitaplarımız ‘Duygularımla Kendimi Keşfediyorum’ serisi olarak basılmaya başladığı sırada “Arama, Yarat” kitabını yazmaya başlamıştım. Küçük şiirli kısa öykülerle, ilkelden olguna doğru psikolojik savunma mekanizmalarının işleyişini kısa bilgiler şeklinde vermeye çalıştım. Yaklaşık 6 ayda tamamladım.” diye konuştu.

Yeni bir kitap hazırlığında olduğunu belirten Dr. Uluhan, “Şimdi daha uzun öyküler içeren “Sisli Ruhlar” isimli öykü kitabıma başladım. Yaklaşık bir yıl sonra basıma hazır olacak.” dedi.  AGİDER olarak,  Dr. Emine Filiz Uluhan’a fark yaratan çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Dr. Uluhan'a başarılar diliyoruz
Dr. Emine Filiz Uluhan

Dr. Uluhan'a başarılar diliyoruz