Akdeniz Girişimci İş kadınları Derneği (AGİDER), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM) işbirliği ile uygulamalı girişimcilik eğitim programını tamamlayan 25 kadın girişimci adayına sertifikalarını törenle verdi.

AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın, “Kadınların girişimci olmaları ve işlerini kurmaları için en önemli adımlardan biri sermayeye ulaşmak olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda devletin girişimci kadınlara KOSGEB aracılığı ile kredi fırsatı sunuyor. AGİDER olarak biz kadınlara bu konuda destek oluyoruz. 60 kadın adaydan 25 kadını seçerek gerçekleştirdiğimiz sertifika eğitimi 32 saat sürmüştür” dedi.

Eğitim ardından sertifikalarını alan 25 kadın KOSGEB’ten 50 bin lira geri ödemesiz ve 100 bin lira geri ödemeli destek programından yararlanacaklarını belirten Dr. Figen Sayın, “Projeye destek ve proje koordinatörü olan Aynur Nilgün’e, İŞKUR Şube Müdürü Neva Akçayır’a, AKGİM koordinatörü Nevin Akılveren ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim görevlisi Hadi İstanbullu’ya katkıları ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu. Tören, kursiyerlerin sertifikalarını almalarıyla sona erdi.