Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), Muratpaşa Kent Meydanı’nda Anneler Günü’ne özel ” 1. Girişimci İş kadını  Platformu’’ düzenledi.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), 1. Girişimci İş kadını  Platformu’’nda “Anne olmak  girişimciliğe engel değildir” mesajı verdi. Muratpaşa Belediyesi’nin desteklediği platformda evden iş yaparak geçimini sağlayan El İzi Kadınları, AGİDER üyeleri ile birlikte ürünlerini ve markalarını tanıtma fırsatı buldu. Sunuculuğunu ünlü spiker Seda Akbay’ın gerçekleştirdiği platforma, Anne Meclisi Derneği Başkanı iş kadını Oya Kalender ve sanatçı Dilek Kavraal da konuşmalarıyla katıldı.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kadın girişimciliğini çok önemsiyoruz. Bu konuda kadın derneklerinin gerçekleştirdikleri projeleri desteklemekten dolayı mutluyuz” dedi. AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, AGİDER’in temel hedefinin kadın girişimciliğini artırmak olduğunu ve  platformda farklı sektörlerden 93 İş insanını bir araya getirerek kendi ürünlerini ve markalarını tanıtma olanağı sağladığını söyledi.

Anneler Günü’ne özel Girişimci Anne/İş Kadınları Platformu’nda 60 üyesi ile birlikte, anneler ve çocuklara yönelik aktiviteler yer aldı. Çocuklara yönelik zıp zıp, basketbol, futbol, bilim atölyesi, bando, dans gösterileri, çocuk yoga, zumba ve workshop gibi eğlenceli çalışmalar gerçekleştirildi. Çocukların doyasıya eğlendiği etkinlikte farkındalık yaratmak amacıyla anne-çocuk defilesinde de renkli kareler ortaya çıktı.