Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran ve Yönetim Kurulu üyeleri, mesajda şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 101’nci yaşına girmiş olmasının da coşkusuyla yüreklerimizde kutlanmaktadır. Evrensel bir bayram niteliğinde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle selamlıyoruz.”

Başkan Dr. Figen Sayın Yıldıran, bu özel günü, COVID-19 pandemisi koşullarında kutlamanın burukluğunu yaşadıklarını da ifade ederek, şunları söyledi:

“Ülke ve dünya olarak zor günlerden geçiyoruz. Ulusal egemenliğimizin 101. yılını bir arada ve coşkuyla kutlayamamanın üzüntüsü içindeyiz. İçimizdeki Atatürk sevgisini, egemenliğimizin vazgeçilmezliğini, Cumhuriyetimizin değerlerini tüm şehir, tüm ulus olarak yüreğimizde taşıyoruz. Büyük Atatürk’ün izinde ve O’nun bu millete kazandırdığı ilke ve değerlerle umutla bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”