Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Girişimcilik Günleri devam ediyor.

 

Bu kapsamda girişimciliği ve başarılarıyla ön plana çıkan iş insanları öğrencilerle buluşturuluyor. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Kadın Komisyonu üyesi ve Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde gençlerle bir araya geldi. Dr. Figen Sayın Yıldıran, ‘Girişimcilik Ekseninde Farklı Bakış Açıları’ başlıklı konuşmasında gençlere ‘Hayal kurun ve hep bir hayaliniz olsun’ tavsiyesinde bulundu. Girişimciliğin bir hayalle başladığını anlatan Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Size hayal kurmayı öğretmemiş olabilir. Evinizde bir alana, duvara yazın. Gidip; gelin hep okuyun. ‘Benim bir hayalim var’ diyerek hep okuyun. Kendinize inanın. Gerçekleştireceğinizi göreceksiniz” dedi.

Gençlere, ‘Benim acaba kişilik özelliklerim ne?’ diyerek soru yönelten Dr. Yıldıran, hayatınızın olmazsa olmazının kendini tanımaktan geçtiğini, “Önceliğiniz bu olsun” diyerek hedeflerine doğru koşmalarını istedi. Gençlerin sorularını da cevaplayan Dr. Yıldıran, fotoğraf çekiminin ardından herkese başarı dileğinde bunuldu.