Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), ‘2021 yılı Olağan Açılışı’ dolayısıyla toplantı gerçekleştirdi. Yeni üyelere rozet töreni düzenlenen toplantıda AGİDER, pandemi sürecinde normalleşme sonrası iş dünyasının taleplerini ve sektörlerin beklediği destekleri açıkladı.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), “2021 yılı Olağan Açılış” toplantısını 23 Haziran 2021 Çarşamba günü Akra Hotels’de gerçekleştirdi. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Oya Kansu, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Nuray Atsan, AGİDER Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı. Toplantıda pandeminin iş dünyasına ve kadınlara etkileri değerlendirildi.

Kadınlar pandemiden olumsuz etkilendi

AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, AGİDER’in Türkiye’de başarılı girişimci iş kadınları sayısını artırmak, kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarında daha güçlü olmalarını sağlamak için çözüm önerilerinin geliştirilmesi adına çalışmalar yürüttükleri anlattı. Kadınların işlettiği şirketlerin yüzde 82’si pandemiden olumsuz etkilendiğini anlatan Dr. Yıldıran, “AGİDER olarak kadın girişimcilerin pandemi ve normalleşme sürecinde tekrar büyümeye geçebilmeleri için acil destek politikalarının uygulanmasını talep ediyoruz” diye konuştu. AGİDER 2021 yılı Olağan Açılış toplantısı Doç. Dr. Nuray Atsan’ın sunumundan sonra üye alım töreni ve rozet takımı ile tamamlandı.