Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) yönetim kurulu ve üyeleri, Türk Eğitim Vakfı (TEV), Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (BAKSİFED) ve Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte yürütülen Runatolia Maratonu için adım attı.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, ekonomik ve siyasi engeller nedeniyle iş dünyasında özellikle kadınların bu krizden en çok etkilenen grup olduğunu belirtti. Dr. Sayın Yıldıran, “5 Mart 2017 tarihinde Pazar günü koşulacak Runatolia Maratonu’nda Muratpaşa Belediyesi ve Akdeniz bölgesindeki BAKSİFED bünyesindeki iş insanı dernekleri birlikte koşarak, TEV yararına öğretmen adayı genç kızlar için koşuluyor” dedi.

Başkan Dr. Yıldıran, öğretmen adayı genç kızlarımızın eğitimi için bu projeye destek veren ve bağış katkısı sağlayan başta Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a ve iş dünyasının önde gelen başkanları BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, ANTİKAD Başkanı Leman Sedef Tuna, ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, OSİAD Başkanı Ahmet Kasapoğlu, İGSİAD Başkanı Hasan Büyükçam, BUSİAD Başkanı Osman Kurt, MASİAD Başkanı Turgay Akar ve  Antalya TEV Başkanı Arzu Aslan Kartal’a teşekkür etti. Türkiye’nin 81 ilinde görev alacak öğretmen adayı genç kızların yollarının açık olmasını dileyen Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Bağış kampanyası koşu sonrası da devam edecek. İyilik peşinde koşmak insani bir değerdir” diye konuştu.