Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER), 2022 yılı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Manavgat’a zeka oyunları sınıfı açıldı.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER), iş dünyasında kadın girişimciliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle çalışmalarına devam ediyor. Temmuz 2021 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen yangın sonrası destek projelerine bir yenisini daha ekledi.

Manavgat Değirmenli İlkokulu-Ortaokulu’na AGİDER ve AGİDER üyesi Av. Elif Hondu Çil‘in katkıları ile dedesi İhsan Nakilcioğlu’nun anısına bir ‘Zeka Oyunları Sınıfı’ yaptırıldı. AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, AGİDER onursal başkanı Taliha Salman, yönetim kurulu ve dernek üyelerinden oluşan bir heyet Manavgat’a giderek, sınıfın açılışını gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Altınkaya, Değirmenli İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Mustafa Yılmaz, ‘İhsan Nakilcioğlu Zeka Oyunları Sınıfı’nın açılışında AGİDER üyeleriyle birlikte kurdeleyi kesti. Okul yönetimi Başkan Sayın ve Hondu Çil e teşekkür plaketi sundu.

Zekanın çeşitliliğine değindi

AGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran törende kadın girişimciliğinin, eğitime katkının önemine vurgu yaparak zeka oyunları sınıfında öğrencilerin kendi zeka potansiyellerinin farkına varmalarını, eğitmenlerin gençlerin gelecekte seçecekleri meslekleri için zeka potansiyellerine göre seçim yapmalarına yardımcı olmalarını diledi. Zekanın çok çeşitliliğini anlatan Dr. Yıldıran her öğrencinin bunun farklı oranlarda olduğunu ifade etti.

Çocuklar teşekkür etti

Öğrenciler, projeye katkıda bulunan AGİDER ailesine, Av. Elif Hondu Çil nezdinde Nakilcioğlu ailesine Manavgat İlçe Milli eğitim müdürlüğüne, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, Değirmenli İlköğretim ilk/orta okul müdürlüğüne, sınıfın projelendirilmesini sağlayan ve organizasyonunu yürüten AGİDER Başkan Yardımcısı Mimar Gökçen Atmaca‘ya teşekkür etti.