Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), Engelli Sanat Evi ve Fuji Film organizasyonuyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

 

Antalya’da engelsiz bir hayat için yürütülen bu projenin 1’inci modülü Muratpaşa Belediyesi’nin katılımıyla tamamlandı. Dernek üyesi Ayçin Teker ve Hülya Bostanoğlu’nun yürüttüğü bu projenin 1’inci modülünde özellikle Engelli Sanat Evi üyelerinin katılımıyla evrensel bir dil olan fotoğraf çalışmaları üzerinde duruldu. Bu kapsamda çalışmaların sergileneceği çekimlere Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.

Başkan Uysal’ın sergi için yaptığı fotoğraf çekiminde kadrajına başkanlık döneminde kentte kazandırdıkları Engelsiz Kafe ve çevresi takıldı. Fotoğraflarla farkındalık yaratmak istediklerini belirten Ayçin Teker, “Bu proje kapsamında engelliler adına yaratıcı çözümler oluşacaktır. Ayrıca projeyle belediye başkanlarının farkındalıklarını daha da artırmayı hedefledik” diye konuştu. Teker, serginin açılışını Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yapacağını belirterek, herkesi sergiye davet etti.