Ecem Sezer Çomakoğlu 1993 senesinde Antalya’da doğmuştur. 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç mimarlık bölümünde i çmimarlık eğitimine başlamıştır.
Kolej eğitimi sırasında, Greenwich Üniversitesi Medway kampüsünde aldığı dil eğitimi sayesinde, İngiltere yaşamına bir yaz boyunca tecrübe etmiş ve sertifika programını tamamlamıştır.
Lisans eğitimi aldığı sırada, 2014 yılında İtalya’ya taşınarak Domus Academy – Naba’da Interior Design II (İçmimarlık) sertifika programını başarıyla tamamlamış ve Milano’da bir süre yaşamıştır.

2015 senesinde Yeditepe Üniversitesi İçmimarlık bölümünden onur derecesi ile mezun olan Ecem Sezer, İstanbul’da çeşitli mimarlık ve içmimarlık ofislerinde çalışmış ve büyü ve küçük ölçekli konut ve ticari projelerde yer almıştır.
2017 senesinde bir hayalini gerçekleştirmiş ve Los Angeles’a taşınmıştır. UCLA (University of California Los Angeles) x California Poly Technic University ortak programı olan Interior Design Master’a kabul almıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında hem eğitim hayatına devam edip bir yandan da NxT Design Studio’da Valunteer Interior Designer pozisyonunda işe başlamıştır. Los Angeles’ın önde gelen müzik şirketleri, tanınmış kişilerin malikane projeleri, konut projeleri, ticari projeler gibi çeşitli projelerde yer almış ve Amerikan inşaat / mimari çalışma şekillerde tecrübe edinmiştir. Master eğitimini 1 sene erken tamamlayarak üstün başarı ile mezun olmuştur.
2018 senesinde Ecem Sezer İçmimarlık’ı kurmuştur, 2022 Senesi itibari ile ekibi ile beraber tasarım ve uygulamasını yaptığı Antalya Portakal Çiçeği’nde yer alan yeni ofisine taşınmıştır.

Ağırlıklı olarak Lüks konut projeleri üzerine çalışan Ecem Sezer İçmimarlık ekibi; konut otel ve ticari projelerde hizmet veren içmimarlık tasarım ve uygulama ofisidir. Tasarım anlayışını; vizyoner ve uyum içinde olarak tanımlayan Yüksek İçmimar Ecem Sezer Türkiye ve Dünyanın her yerine tasarım hizmeti, vermektedir. Bunun yanı sıra uygulama projelerinde de yer alan ofis ” Exclusive İçmimarlık” adını verdikleri proje çalışma şekilleri ile Lüks konut projelerinde anahtar teslim hizmet vermektedir.