1960 yılında Kozan’da doğdum. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu oldum.  Devlet personeli olarak zorunlu hizmeti Konya Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Hastanesi’nde yaptım. 1989 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı’nda ihtisasımı tamamladım. Patoloji Uzmanı olarak Antalya Devlet Hastanesi ve Antalya Sigorta Hastanesi’nde kamu hizmetinde bulundum ve 2005 yılında ise emekliye ayrıldım.

Emekli olduktan sonra 2008 yılında Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimlerini, ayrıca Eğitimcinin Eğitimi’ni tamamladım. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi (AÜ) Halkla İlişkiler alanında eğitim aldım.

“Karanlıktan şikayet etmektense, bir mum da sen yak” ilkesiyle koçluk çalışmalarına başlayan Dr. Müberra Kılıç, 2011 yılından beri profesyonel olarak Yaşam Sağlık Aile Koçluğu çalışmalarını sürdürüyorum. Bireylere, ailelere koçluk hizmetleri yanı sıra, bireysel gelişimle ilgili konularda özgün seminerler ve eğitimler vermektedir. Çalışma konularım arasında Bireysel Liderlik, Etkili İletişim, Temel Koçluk Becerileri, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Sağlıklı Yaşam, Stres Yönetimi, Duygusal Zeka, Huzur, Sadelik, Etkili Anne-Baba, Etkin Lider Öğretmen, Sağlıklı-Mutlu-Başarılı Olmak gibi hizmetler vermekteyim.