Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) üyeleri, Antalya The Marmara Hotel’de 30 blogger kadınla buluştu. Dernek Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, temel hedeflerinin kadın girişimci sayısını arttırmak, ekonomiye katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Kadın girişimcilerin arasındaki işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesi amacına yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz” dedi.

AGİDER Başkanı, şöyle devam etti: “Bu projeyi  yazılı görsel paylaşımları ile yaşam alanları olan bloklarını aşan “kadın bloggerlerin’ tanınırlıklarını artırarak onların girişimci olmalarını sağlama amacı ile gerçekleştirdik. Girişimci olmak isteyen kadınlara mentörlük yaparak onlarla bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Başlangıçta hobi  olarak başladıkları paylaşımları günümüzde daha profesyonel bir seviyeye taşıyarak ekonomik bir kazanca dönüştürebileceklerine inanıyoruz. Çoğunluğu yemek ve kozmetik alanlarında paylaşım yapan blogger kadınların yüksek oranda takipçileri var.”

Blogger kadınlara hitap eden Başkan Dr. Yıldıran, “Daha çok çalışarak ürünlerinizin kalitesini artırıp profesyonel bir noktaya taşıyın. ‘Yapamazsın edemezsin’ sözlerini duymayın. Kararlı olun risk alın. Korkmayın, işinizi kurun. Parasal kaynak açısından KOSGEB gibi destek veren kuruluşlardan faydalanın. Biz AGİDER olarak hep yanınızdayız” dedi.

Toplantının ardından MAC Kozmetik Senior Makeup Artist  Alev Karslı yaptığı renkli sunumda, iş kadınları için etkin, hızlı ve kolay  makyaj tekniklerini gösterdi.