Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER) olağan toplantısının konuğu AGT AŞ Yönetim Kurulu Üyesi, ‘Duygusal Sermaye’ kitabının yazarı Mehmet Semih Söylemez oldu.

 

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER) olağan toplantısının konuğu AGT AŞ Yönetim Kurulu Üyesi, ‘Duygusal Sermaye’ kitabının yazarı Mehmet Semih Söylemez oldu.  Akra Otel’de düzenlenen toplantıda AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ne değinerek, “Dünya‘nın en güzel varlıkları onlar, haklarına saygı göstermeliyiz. Bu haklara sahip olmayan çocukların da bu haklara sahip olması için gerekenleri yapmalıyız. Çocuk hakları sözleşmesindeki 54. maddenin sorumluluğunu her erişkin taşımalı” diye konuştu.

Temel hedeflerinin kadın girişimciliğini artırmak, bunu yaparken amaçlarının ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu dile getiren Dr. Figen Sayın Yıldıran, “TÜRKKONFED 21. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nde 2018’de lider bir ülke olabilmemiz için en önemli konulardan biri demokrasi vurgusuydu. AGİDER olarak bizde ülke refahında ekonomik açıdan bireysel ve bölgesel farklılıkların ancak bu şekilde aşılabileceğini düşünüyoruz. Dünya nereye gidiyor bakmalı ve bizde aynı perspektifle hareket etmek zorundayız” dedi.

Söylemez ise yeni çıkacak kitabı “Birlikte başarmak” hakkında bilgi vererek, iş hayatı ile özel hayatta da beraber değil; birlikte olmayı öğrenmek gerektiğinin altını çizdi. ‘Birlikte miyiz, yoksa sadece beraber miyiz?’ sorgulamasının çok önemli olduğunu belirten Söylemez, başarının sırlarını da verdi. Kalbi büyük, zihni berrak, enerjisi yüksek çalışanlar ve liderlerin bir şirketin başarısında çok önemli olduğunu, bu yola çıkan değerlendirmelere çalışanları yönettiklerini ifade etti. Yeni üyeler Merve Çiloğulları ile Demet Tutar’a rozet takılması ile devam eden toplantı, doğum günü olan Merve Çiloğulları, Mukaddes Kerimoğlu, Burcu Altınay ile Hande Aykentin pasta kesme töreni ile devam etti.