Antalya’da akademisyenler, iş dünyası liderleri ve SİAD’ların başkanları Antalya Bilim Üniversitesi’nde bir araya geldi.

 

“Sivil Toplum Kuruluşları ve Şehirlerine Katkıları: Antalya’da SİAD’lar” başlıklı panelde iş dünyasının liderleri ve sivil toplum temsilcileri, topluma ve şehirlerine SİAD’ların katkılarını anlattı. Antalya Bilim Üniversitesi’nde gençlerin yoğun katılım gösterdiği panelin moderatörlüğünü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nden Prof. Dr. Tarık Oğuz gerçekleştirdi.

Panele konuşmacı olarak Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Semih Beken, Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER ) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, akademisyenler Dr. Öğretim Üyesi Ceren Cenker Özek ve Dr. Öğretim Üyesi Didem Çakmaklı İşler katıldı.

Panelde, SİAD başkanları ve akademisyenler tek tek gerçekleştirdikleri sunumlarda, sivil toplum teşkilatı çatısı altında gerçekleştirilen projeleri, bireylerin topluma kazanımlarını, gelecek hedefleri ve tecrübelerini paylaştı. Panel, konuşmaların ardından soru-cevap bölümüyle tamamlanırken, katılımcılara plaket takdim edildi.