Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu üyeleri, KOSGEB Antalya Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Tütüncü’yü ziyaret etti.

 

AGİDER yönetimi, kendi işini kurmak isteyenlere öncülük edeceklerini KOSGEB kredilerinden yararlanmaları için, eğitim, iş planı geliştirme ve uygulamada dernek olarak destek olacaklarını belirtti. Ahmet Tütüncü, KOSGEB Antalya yetkililerinin AGİDER’in danışma kurulunda yer almaları önerisini memnuniyetle kabul ederek girişimcilik yönünde dernek çalışmalarına destek vereceklerini, KOSGEB eğitim salonlarında AGİDER aracılığı ile başvuran kadın girişimcilere ve dernek üyelerine eğitimler, konferanslar verebileceklerini kaydetti.
AGİDER Başkanı Taliha Salman, yaşlı ve özürlü bakım kursu ve başlattıklarını bu kursta sertifika alan kursiyerlerinin işe yerleştirilmelerinde öncülük ettiklerini söyledi.

AGİDER yönetimi aynı zamanda oluşturdukları girişimcilik danışma ofisi ve web sitelerinden başvuran her kadına girişimcilik yönünde bilgi desteği verdiklerini belirterek, Ahmet Tütüncü ve KOSGEB yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür etti.