Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Başkanı Dr. Figen Sayın ve yönetim kurulu üyeleri, projelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi için TBMM’de Antalya milletvekilleri ile görüşüp, bazı bakanlıklarda temaslarda bulundu.

 

AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın, önceki başkan Taliha Salman, Aynur Nilgün, Mine Okudur Gül, Sibel Katıkol, Çiğdem Teker ve Filiz Uluhan ile birlikte önceki gün Ankara’ya gitti. TBMM’de AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç tarafından karşılanan Sayın ve yönetim kurulu üyeleri, kadın girişimciliğini artırmaya yönelik projeler üzerinde bir süre sohbet etti. Kadın girişimciliğini artırmak için ürettikleri projeleri geliştirmek ve bakanlıklardan destek almak için yola çıkan dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Enç ile birlikte ilk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü makamında ziyaret etti.

Bakan Özlü ve milletvekili Enç ile verimli bir görüşme gerçekleştiren Figen Sayın ve yönetim kurulu üyeleri, dernek olarak hazırladıkları projeleri bir dosya halinde bakana sundu. Kadın girişimcilerin artırılması ve girişimci kadınlar için eğitim programları düzenlenmesi, kadınlara meslek kazandırılması yönünde hazırlanan projelere destek istendi. Dosyayı inceleyen Bakan Özlü, projeleri çok beğendiğini belirterek Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Dr. Figen Sayın ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra TBMM’de AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette AGİDER’in kadın girişimciliği projeleri de konuşuldu. Heyet daha sonra CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul’u makamlarında ziyaret edip, derneğin hazırladığı projeler hakkında bilgi verip, destek istedi. Heyet ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı makamında ziyaret etti.