CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da iş insanları, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, turizmciler ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

 

Toplantıda Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran katıldı. Bölgede turizm dahil pek çok sektör kolunda kadın girişimciliğinin artırılmasının gerekliliğini anlatan Dr. Figen Sayın Yıldıran, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na ‘turizm ve kadın’ konusunda partisinin projelerini sordu.

Türkiye’nin turizmde neden ciddi bir değişim, dönüşüm gerçekleştiremediğini, başarılı olmadığını ve otellerin yazın dolu kışın ise boş olduğunu anlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Turist bir ülkede demokrasi var mı, can ve mal güvenliğim var mı, terör var mı yok mu ona bakar ve karar verir, ‘evet gitmeliyim.’ Turist neden gelmiyor? İzlenen yanlış politikalar nedeniyle gelmiyor. Paris’teki 1 yıldızlı bir otelin fiyatına bakın, bir de bizim 5 yıldızlı otelin fiyatına bakın. 1 yıldızlı otel bizimkilerden daha pahalı ve 12 ay yer bulamazsınız” diye konuştu.

Siyasette kadınların seçilebilir yerlerde olmaları gerektiği vurgusunu yapan AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, Kemal Kılıçdaroğlu’na partisinin projelerinde daha çok kadına yer verilmesini isteyerek teşekkür etti. Toplantı, Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinin ardından tamamlamdı.